Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dělouš bělouš 2014

Milí rybáři,

do začátku tohoto článku bych jen rád podotknul, že jméno tohoto rybníka nebyl jediný problém se kterým jsme se potýkali.

Po více jak dvouleté odmlce jsme se já, Milda, taťka a brácha rozhodli jet na ryby. Po tolika letech jsem už zapomněl, co takové výpravy obnáší, ale po příjezdu do Arnoltic, jsem si dokázal vzpomenout, že budou potřeba pruty (vzpomněl jsem si, až když jsem je nesl do auta). 

Počasí bylo parádní, jídla bylo dost, vody také (to se nám jen zdálo) a s radou od samotného mistra z rybníku Dělouš, jsme dokázali dát dohromady návnadu, která měla zajistit úspěch. 

Vše bylo ideální. Rybník vypadal skvěle, po příjezdu jsme veškeré naše náčiní naložili na loďku a vydali se na naše stanoviště (plac č.2)...vlastně Milda se vydal první (fotka ve fotoalbu). Po přistání jsme začali vybalovat, stavět tri-pody, stan, židličky, vlastně všechno šlapalo, jak by mělo. 

První den se odvíjel v duchu odpočinku, což náš nejmladší člen (Ondřej) nedokázal pochopit, ale po několika chvílích si i on našel zábavu. Zpočátku házel kameny do vody, kopal do vody, házel kameny do vody z větší dálky, házel žabky do vody, spadl do vody, házel kameny z vody do vody. Po pár chvílích vysvětlování, mu došlo, že tím plaší ryby. Od příjezdu do večera se nám na háček dostala jeden kapr. Večer se blížil a my jsme také přepnuli do KLIDOVÉHO režimu. 

Po setmění jsem se uchýlil do svého lehátka, před svoje pruty, víceleader si zalezl do svého lehátka ve stanu a stejně jako já čekal na večerní jízdy. Noc byla jasná a záběr musel už jen díky závozu přijít...usnul jsem. Z mého krásného snu mě vytrhlo pískání. Nejdřív jsem okolo sebe mlátil, abych našel budík, až pak mi došlo že jde o policajta. "DOPRDELE POLICAJT", pomyslel jsem si a vyběhl, zabalenej ve spacáku, k němu. Ze stanu se ozývalo jen "v klidu kámo, v klidu", ale to mi ke klidu vůbec nepomohlo. Můj KLID byl v hajzlu. Zasekl jsem a poprvé v životě jsem si užíval noční lov. Kouzlo nočního lovu spočívá v tom, že vidíte uplný hovno a většinou zacucháte všechny pruty. To se nám naštěstí nepovedlo. Vytáhli jsme krásného kapra, vyfotili se a poslali ho zpět se slovy "pošli další". Poslal. Když jsem usnul podruhé, vytrhl mě ze snu policajt. Postrádajíc předchozí elán jsem ve svém spacáku vyšel zaseknout prut. Zasekl, vyndal, změřil, zvážil, vyfotil, poslal, spal. Po třetí když už jsem byl celkem nasranej jsem řekl: "Vem si ho ty..". Nakonec jsem se odhodlal jít pro prut a předchozí činnost se opakovala. K ránu nás probudil lysec a tím začal další den.

K ránu byla celkem nuda, až do chvíle, kdy šel milda vylejt kafe a já ho přetáhnul ručníkem přes záda, otočil se a zbytek kafe, který měl, chrstnul na mě. Oslepen lógrem jsem si šel vypláchnout oči, když v tom na mě lil zbytek vody z právě vymytého kelímku. Jelikož došla voda, taťka s bráchou pro ní zajeli. Ve městě nám vzali čínu a nakoupili vodu. Vedro ten ten bylo hrozný, až k večeru nás přivítala sprcha. Tou dobou jsme měli už něco okolo 6-7 ryb. Chytání šlo krásně, jídla bylo pořád dost a to všechno krásně dokreslovalo pivo. PROBLÉM byl, že furt na jeden jedinej (můj) prut, kterej byl v rákosí (nahozenej). 

Po chvilce dumání a dohadování jsme došli k závěru, že naše bojka je uplně v prdeli. Nasedli jsme tedy na člun a jeli na ní přivázat další závaží (kámen). Když však Milda s taťkou přijeli, došli jsme k závěru, že na bojce byl přivázán kus dřeva a že se na ní můžem vysra*. Dobrou náladu nám přerušili i rybáři o několik metrů vedle, jelikož si spletli rybník s koupalištěm (respektive manželka a syn). Ani to však nemohlo zabránit našim velkolepým jízdám a před večerem přišla jedna krásná. Po chvilce jsem prut předal našemu nejmladšímu členovi. Ondráš páčil, jako mazák. Když jsem si od něj prut vzal, abych rybu navedl do podběráku, zabrzdil jsem cívku (udělal začátečnickou chybu) a ryba mi to upálila. 

Večer se pomalu blížil. Byli jsme najedení a dostali se k pivu a konverzaci. Po pár chvílích šli spát a doufali, že se na to budem moct všichni vysrat (i ryby). Jízda přišla až k ránu, probudila nás a my po ní začli balit, jelikož přes poledne žádné ryby nebraly. Když jsme měli sbaleno uchýlili jsme se k dělání p*čovin :D Naposled jsme sbalili naše pruty, tripody, židličky a tentokrát všichni na jednom člunu odpluli zpátky domů.

PONAUČENÍ: Bělouš a Dělouš jsou jiný věci :D

 

 

 
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

J.A.N. Carp team

Jiří Malík - 739 831 241 / hpm124@seznam.cz
Milan Knický 739 698 125 / mk.revize@seznam.cz

739 831 241

hpm124@seznam.czArchiv

Kalendář
<< listopad / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 77201
Měsíc: 229
Den: 3